Sadece Haber
booked.net


#logo-container img { max-width: 100%; height: auto; }

Celadet Moralıgil Müzik Okulu’nda Yeni Döneme Merhaba

Küresel salgın nedeniyle eğitime ara verdiğimiz Şile Belediyesi Celadet Moralıgil Müzik Okulu, tedbirli normalleşme kurallarına uygun olarak öğrencilerine kapılarını yeniden…

Etiketler: , ,


Küresel salgın nedeniyle eğitime ara verdiğimiz Şile Belediyesi Celadet Moralıgil Müzik Okulu, tedbirli normalleşme kurallarına uygun olarak öğrencilerine kapılarını yeniden açtı.
 
Baştan Aşağı Yenilenmişti
 
Sanata kabiliyetli genç müzisyenlerin yetiştirildiği, Şile’nin ilk ve tek müzik okulu Celadet Moralıgil Müzik Okulu, Belediyemiz tarafından yakın zamanda baştan aşağı yenilenerek, renkli yüzüyle yeni döneme hazır hale getirilmişti. Küresel Covid-19 salgını nedeniyle alınan kararlar ve tedbirler doğrultusunda eğitimlerine ara  verilen Şile Belediyesi Celadet Moralıgil Müzik Okulumuz, tedbirli normalleşme kurallarına uygun olarak kapılarını öğrencilerine yeniden açtı.
 
Çok Yönlü Profesyonel Müzik Eğitimi
 

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın talimatı doğrultusunda geçen yıl yenilenerek, müzik öğrencilerinin hizmetine sunulan Celadet Moralıgil Müzik Okulu’nda 100 öğrenciye piyano, nefesli enstrüman ve konservatuarlara hazırlık eğitimi veriliyor.
 
Geleceğin Sanatçı Gençlerine Armağanımız
 
Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, okulun açılışıyla ilgili olarak “Bugün heyecanımız büyük! Müzik Okulumuzdan yeniden nota sesleri yükselmesi ve çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda, müzik eğitimi alabilmeleri için ekiplerimiz okulumuzu tertemiz, pırıl pırıl yaptılar. Şimdi sıra onların birbirinden güzel notalarına geldi. Çocuklarımızın müzik eğitimi aldıkları, geleceğin sanatçılarının yetiştiği, yakın zamanda Şile Belediyesi tarafından yeni yüzüne kavuşturulan Celadet Moralıgil Müzik Okulumuz, Şileli çocuklarımıza ve gençlerimize armağanımızdır. Miniklerimize, ülkemizin gelecekteki sanatçılarına yürekten başarılar diliyoruz. Rabbim yollarını açık etsin inşâllah.” şeklinde konuştu.

Yorumlar