Sadece Haber
booked.net


#logo-container img { max-width: 100%; height: auto; }

Sarıyer İnsani Gelişmişlikte 6.Sırada

En yaşanılabilir ilçeler arasında 4.sırada olan Sarıyer, İnsani Geliştirme Vakfı’nın 188 ilçeyi değerlendirerek hazırladığı “İnsani Gelişme Endeksi İlçeler – 2020”…

Etiketler: ,


En yaşanılabilir ilçeler arasında 4.sırada olan Sarıyer, İnsani Geliştirme Vakfı’nın 188 ilçeyi değerlendirerek hazırladığı “İnsani Gelişme Endeksi İlçeler – 2020” raporuna göre “Yeşil Bölge” olarak adlandırılan “Çok Yüksek İnsani Gelişme” grubunda 6. sırada yer aldı.

Sarıyer günden güne değer kazanıyor. İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) tarafından Türkiye’de nüfusu 150 binin üstünde olan ilçe belediyeleri ile üç büyük ilin bütün ilçelerini kapsayan 188 ilçenin değerlendirildiği İnsani Gelişme Endeksi (İGE-İ 2020) çalışmasının sonuçları açıklandı. Sarıyer Belediyesi “Çok Yüksek İnsani Gelişme” sıralamasında 6. oldu. Rapora göre; 2020 yılında en fazla gelişme gösteren İstanbul  ilçe belediyeleri şöyle:Kadıköy, Beşiktaş, Şişli, Bakırköy, Sarıyer, Üsküdar. Çalışma İnsani Gelişme Endeksi’nin yanı sıra yerel yönetim faaliyetlerinin yönlendirilmesinde önem taşıyan 9 alt endeksi de kapsıyor. Bunlar; Yönetişim ve Saydamlık, Sosyal Kapsama, Ekonomik Durum, Eğitim, Sağlık, Sosyal Yaşam, Çevresel Performans, Ulaşım ve Erişilebilirlik ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliği başlıkları altında toplanıyor.

Yorumlar


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir